Wycieczka rowerowa

      Dnia 26 września   odbył się  wycieczka rowerowa  klasy  7a i 7 b zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.   Trasa LINIA-KĘTRZYNO-NAWCZ-LINIA  wiodła mało uczęszczanymi drogami polnymi. Łącznie pokonaliśmy 18 kilometrów.
            Podziwiając przyrodę dotarliśmy do miejsca pamięci narodowej - cmentarza ofiar „Marszu Śmierci” więźniów Stutthof, gdzie zapaliliśmy znicz i odmówiliśmy modlitwę. Następnie nawiedziliśmy Kościół – Pomnik w Nawczu, który został zbudowany na fundamentach jednego z byłych baraków ewakuacyjnych obozu koncentracyjnego Stutthof. Kościół – Pomnik poświęcony jest wszystkim więźniom, którzy przeżyli gehennę obozową oraz tym, którzy zostali zamęczeni. W kościele podziwialiśmy piękne stacje drogi krzyżowej i główny ołtarz z elementami charakterystycznymi dla więźniów Stutthofu (Chrystus z wyrwanym sercem, jak wyrwani byli więźniowie Marszu Śmierci z rodzin i rozrzuceni po kaszubskiej ziemi, stacje drogi krzyżowej jednoczące ze sobą tragedię więźniów Marszu Śmierci i dzieła Zbawienia dokonanego przez Chrystusa).
     Po chwili zadumy i refleksji przyszedł czas na wspólne grillowanie i grę w piłkę na placu przy świetlicy wiejskiej w Nawczu. Nad grilem czuwały mamy naszych uczniów: pani  Gumieniak i pani Gierszewska – jeszcze raz serdecznie paniom dziękujemy.
 W drodze powrotnej mieliśmy czas na wspólne grzybobranie.  Wycieczkę rowerową uważamy za udaną.

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności