Kampania Rowerowy Maj

rower1
Kampania Rowerowy Maj
w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Lini


W naszej szkole ruszyły przygotowania do kampanii Rowerowy Maj,

która odbędzie się w dniach 4-24 maja 2021r.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
  • - Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
  • - Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
  • - Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy -kl. 2 i 3, klasy 4 -8 otrzymują wpis w dzienniku.
  • - Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwają minimum 30 min.
  • - Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
-  RODZICU -
 
Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw.
Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.
 

Zachęcamy do udziału !

rower2    


Kliknij poniżej, aby obejrzeć plakat
Kampania Rowerowy Maj

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności