Dzień Języków Obcych

   09 października 2019 r. (środa) odbył się Europejski Dzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie klas III – VIII rozwiązali quiz językowy, podsumowany został także Międzyklasowy Konkurs z okazji tego dnia. Uczniowie w tym konkursie otrzymali punkty za wykonanie plakatu z odpowiedziami na pytanie “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” oraz za rozwiązanie quizu językowego.
Zwycięskimi klasami zostały: I miejsce – klasa VIII a, II miejsce – klasa III a, III miejsce – klasy: III b, VI b, VIII b. Zwieńczeniem tego dnia był Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej.
   Przygotowania do Europejskiego Dnia Języków Obcych w szkołach w Lini i Zakrzewie odbywały się od 26 września do 08 października 2019 r. W tym czasie uczniowie wykonali flagi państw należących do Unii Europejskiej, które umieścili na terenie szkoły. Ponadto przypomnieli sobie informacje na temat hymnu Unii Europejskiej oraz utrwalili podstawowe wiadomości na temat krajów należących do Unii Europejskiej. Brali udział w pogadankach na temat: “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” i “Jak skutecznie się ich uczyć?”, a także uczestniczyli w lekcjach kulturowych podczas zajęć z języka angielskiego. Dzieci słuchały piosenek w języku angielskim i grały w gry językowe, a także oglądały bajki w języku angielskim.

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności