"Wycieczka z klasą"

„Wycieczka z klasą” uczniów Szkoły Podstawowej im. L.Teligi w Lini
 
         1 czerwca 2019 r. 31 uczniów z klas 1a i 2a uczestniczyło w „Wycieczce z klasą” pod opieką swoich wychowawczyń oraz pani wicedyrektor SylwiiMiszk. Wycieczka ta była nagrodą w organizowanym już drugi rok z rzędu przez Samorząd Uczniowski  oraz Dyrekcję Szkoły Podstawowej im. L.Teligiw Linikonkursie przeznaczonym dla całej społeczności szkolnej. Jego celem było: promowanie pozytywnych, prospołecznych zachowań, integrowanie zespołów klasowych, wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji, zgodnej z zasadami fair-play, aktywizowanie uczniów do pracy na rzecz klasy i szkoły, rozwijanie kultury osobistej oraz rozwijanie zainteresowań uczniów. Cele te uczniowie realizowali poprzez zbieranie punktów za m.in. takie działania, jak: uczestnictwo w akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski tj.Szkolna Liga Kolorów i Moje szalone skarpetki. Do  innych zadań należało: przygotowywanie i umieszczanie w klasie gazetek ściennych, dbanie o wystrój sali lekcyjnej. Na kolejne punkty można było również zapracować, wykazując się wysokim poziomem czytelnictwa oraz dużą ilością zebranych elektrośmieci. Dwa ostatnie zadania przyczynić się miały do rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz do czynnej pracy na rzecz ochrony środowiska.
            Ostatecznie w rywalizacji czołowe miejsca zajęli najmłodsi uczniowie szkoły, wspomniana już klasa 1a i 2a pod opieką swoich wychowawczyń, p. Ireny Łuneckiej oraz p.HannyWetta. Wiadomość o „Wycieczce z klasą” zarówno dzieci jak i ich opiekunowie przyjęli z wielką radością i dumą, tym bardziej, że dzień był szczególnie ważny, gdyż ich przygoda to rejs katamaranem Rubin z okazji Dnia Dziecka. Pomysłodawcą takiej formy świętowania dla najmłodszych był nieżyjący już wojewodaGdańska, Maciej Płażyński, który 26 lat temu zainicjował dziecięcą morską podróż po Zatoce Gdańskiej pomiędzy Gdańskiem a Sopotem. W tej chwili tradycja rejsu z okazji Dnia Dziecka jest podtrzymywana przez żonę pana wojewody, panią Elżbietę Płażyńską. Współorganizatorzy wycieczki byliCaritas Archidiecezji Gdańskiej, Żegluga Gdańska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a w tym roku także Poczta Polska.Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Morska przygoda rozpoczęła się w Bazylice Mariackiej, gdziebiskup pomocniczy Wiesław Szlachetka odmówił wspólnie z dziećmi krótką modlitwę oraz udzielił im swojego błogosławieństwa. Następnie, po złożeniu kwiatów przy grobie M. Płażyńskiego, kilkaset dzieci rozpoczęło uroczysty przemarsz Długim Targiem, obok Neptuna, przez Zieloną Bramę i dalej Rybackim Pobrzeżem, by dotrzeć do katamaranu Rubin.Dwugodzinny rejs do Sopotu nikomu się nie dłużył. Wiatr we włosach, naokoło woda,moc atrakcji oraz słodki poczęstunek miały na to ogromny wpływ. Dzieci były zachwycone. Gry, zabawy i konkursy to nie wszystko - na pokładzie także spora dawka wiedzy przyrodniczej i słodkie poczestunki. Wszystko pod czujnym okiem wolontariuszy, którzy pomagali w opiece nad dziećmi. Dodatkową atrakcją była możliwość wypisania przez każdego uczestnika rejsu pamiątkowej kartki pocztowej,specjalnie przygotowanej na tę okazję. Dzieci pisały więc pozdrowienia do swoich bliskich- rodziców, dziadków, pocztówki zostały wysłane zaraz po przycumowaniu do sopockiego molo. Dzieci postanowiły wysłać również kartkip. Wójt Gminy Linia, Bogusławy Engelbrecht oraz p. Dyrektor naszej szkoły BarbarzeKlebba.
            Po tak ciekawie spędzonym dniu nie było nikogo, kto nie byłby zadowolony. Jeszcze raz gratulacje dla zwycięzców i gorące podziękowania dla Prezesa Żeglugi Gdańskiej za tak cudowny Dzień Dziecka.

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności