Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką.
Wizyta w Centrum Nauki Eksperyment

2 grudnia 2021r. uczniowie klasy 3a i 3bmieli możliwość świetnej zabawy w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, edukacyjnej instytucji popularyzującej naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów, która stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania.
Dzieci zapoznały się tam z najciekawszymi tajnikami wiedzy.Uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych HydroLab, podczas których mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie.  Na przykładzie prostych doświadczeń nauczyli się samodzielnie obserwować zachodzące zjawiska w przyrodzie oraz wyciągać odpowiednie wnioski. Zajęcia rozwinęły również wrażliwość ekologiczną i nauczyły, dlaczego ważne jest oszczędzanie wody.
Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również znakomitą i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Wszystkie dzieci wróciły do domu pełne wrażeń po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy!
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności