Wizyta w Muzeum Techniki Wojskowej

Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF”, Muzeum Saperskiego „Explosive”
- wycieczka klas 4-tych.
 
Dnia 27.09.2021r. uczniowie klas 4-tych naszej szkoły odwiedzili Muzeum Techniki Wojskowej GRYF w Dąbrówce niedaleko Wejherowa. 
Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy sale muzealne prezentujące broń strzelecką, mundury i wyposażenie wojskowe oraz wystawę plenerową, min. śmigłowiec, armaty i rakiety. Ponadto podziwialiśmy pojazdy wojskowe, w tym czołgi. Duże wrażenie w trakcie poznawania kolejnych konstrukcji wystawy, wywarł na nas fakt, że wszystkie pojazdy – niezależnie czy pochodziły z okresu II Wojny Światowej czy z okresu PRL-u – były pieczołowicie odrestaurowane i zachowane tak, jakby właśnie opuściły fabrykę. Pojazdy te biorą udział w inscenizacjach historycznych, plenerowych, widowiskach batalistycznych czy imprezach edukacyjnych, jak również w realizacji filmów dokumentalnych. Uczniowie zauważyli, iż niektóre z nich pojawiły się na tegorocznych dożynkach w Strzepczu.
Po wspólnym pikniku obejrzeliśmy wystawę saperską z największą w Polsce kolekcją bomb, min, amunicji i wyposażenia saperskiego.
 Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w ćwiczeniach saperskich: rzutnia granatem i wykrywanie min na polu minowym. Każdy z uczniów przez chwilę poczuł się jak prawdziwy saper. Była to wycieczka bardzo ciekawa i udana, z niecierpliwością czekamy na kolejną.                     

 
H.K.
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności