TYDZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI

Diamenty i drogocenne kamienie wydobywa się z ziemi. Czasem trzeba przekopać  i przesiać tony ziemi, żeby wyłuskać jakiś drobny, ale cenny kamień szlachetny. Tak też bywa w życiu i cała sztuka polega na tym, by w czymś  z pozoru nieciekawym i bez wartości dostrzec tę iskrę, ten płomień, który zapowiada coś wspaniałego.   

Przez cały tydzień nazwany ‘’Tygodniem wdzięczności’’ bawiliśmy się w poszukiwaczy diamentów. Wzięliśmy pod lupę naszą szkołę. Być może z pozoru nie wydaje się ona jakaś niezwykła czy wyjątkowa. Jednak okiem poszukiwacza diamentów udało się zauważyć niezwykłe cenne miejsca, ludzi, przedmioty.  Przykładem odnalezionych diamentów była  ,,Ściana wdzięczności’’, na której zawisły hasła wyrażające wdzięczność rodzicom, rówieśnikom, pracownikom szkoły i nauczycielom. Pojawiły się plakaty i łańcuch serc jako symbol zauważenia i podziękowania za drobne rzeczy, które nas otaczają.  Kartki i kwiaty przygotowane przez uczniów były pięknym podziękowaniem za wkładane każdego dnia  serce i trud .  

Dnia 12.05.2022 gościliśmy w naszej szkole psychologa z zewnątrz, który przeprowadził warsztaty dla kl. III-VIII nt. wdzięczności i budowania relacji oraz prelekcję skierowaną do rodziców.  

Dnia 01.06.2022 na uroczystym podsumowaniu odśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Życie piękne jest” z rekomendowanego programu profilaktyki zintegrowanej „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”. Czas umilił również duet uczennic Oliwi Noculak i Zofii Korzistki w pięknej refleksyjnej piosence Kwiatu Jabłoni pt. ”Mogło być nic”. 

Uczniowie otrzymali kamyki, aby na co dzień pamiętali, że warto być wdzięcznym.  

Z naszymi działaniami wyszliśmy również poza szkołę. Uczniowie malowali kamienie a następnie pisali po nich hasła mające przynieść radość i nadzieję w trudnych czasach. Kamienie znaleźć można na terenie naszej miejscowości. Wywołały duże zainteresowanie ze strony mieszkańców i cieszą oko.  

 

Koordynatorki wydarzenia: Joanna Korzistka, Anetta Tessmer, Wanda Barembruch 

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności