Tydzień profilaktyki

W pierwszym dniu tygodnia profilaktyki naszą szkołę odwiedził Pan policjant st. sierż. Michał Jaroniec w asyście Mrówki (PSB Mrówka Lębork) w ramach realizacji tematu kompleksowego Bezpieczna Droga. Akcja była skierowana do najmłodszych uczniów przedszkole i klasy 0-5.
Klasy 6-8 miały okazję wysłuchać prelekcji policjanta, która miała na celu podniesienie świadomości konsekwencji zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

W dniach 18-19.10.2022 uczniowie klas 8 odkrywali Archipelag Skarbów. Taką nazwę nosi rekomendowany program profilaktyki zintegrowanej, w którego zakresie oddziaływania mieści się wychowanie ku miłości i odpowiedzialności. Cały program Archipelag Skarbów był wspaniałą podróżą, której celem było wsparcie każdego z uczestników w drodze do odnalezienia w życiu tego co najważniejsze: szczęścia, miłości, przyjaźni, realizacji pasji.  
Do rodziców został skierowany mini przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem, natomiast do nauczycieli został skierowany materiał dotyczący najnowszych badań nad młodzieżą, a także dwa scenariusze lekcji wychowawczych. 

Dzień 20 październik 2022 również aktywny profilaktycznie. Tego dnia uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Przemysława Kaca z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych. Podejmowane były tematy: "Postaw się agresji", "Słowa ranią", "Przemoc bez słowa" , "Uzależnienie? Nie!!! Jestem wolny od nałogów". 
Uczniowie klas 0-III w tygodniu profilaktyki uczestniczyli w spotkaniach z Zippim - uczyli się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności wcodziennym życiu oraz doskonalili relacje z innymi. 

Na zakończenie tygodnia profilaktyki został zorganizowany Dzień Relaksu. Uczniowie mogli podczas przerw posłuchać muzyki relaksacyjnej czy zrelaksować się z książką. 

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności