Tydzień Profilaktyczny (wtorek)

Wtorek przebiegł pod hasłem: "W Zakrzewie, Lini czy w Krakowie, każdy odblask ma na sobie. Nic nikomu się nie stanie, Gdy z odblaskiem ma ubranie.”
Do szkoły zawitali policjanci - z Komisariatu w Szemudzie oraz z Komendy w Wejherowie. Towarzyszył im szczególny gość - policyjny pies Hektor. Ubrani na niebiesko uczniowie wysłuchali prelekcji, na której  zostały omówione zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Policjant wyjaśnił jaką  odpowiedzialność karną ponoszą za swoje zachowanie osoby nieletnie, omówił jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo.   Uświadomił, że trzeba odpowiedzialnie korzystać z Internetu i portali społecznościowych, rozważnie umieszczać tam jakiekolwiek informacje. Przestrzegał przez zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz spożywaniem alkoholu. Podkreślał, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu, gdy np. będziemy starać o wymarzoną pracę.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się opowieść o pracy przewodnika psa policyjnego. Hektor to też szczególny pies. Dowiedzieliśmy się, że odpowiednie szkolenie tego owczarka belgijskiego trwało siedem miesięcy. Po tym czasie pies został  partnerem człowieka we wszelkich akcjach policyjnych. Ma znakomity węch, dzięki czemu jest o wykorzystywany w policyjnej służbie do tropienia zaginionych osób, broni, narkotyków. Jest też obdarzony dużą siłą, co zobaczyliśmy podczas pokazu reagowania Hektora na wydawane komendy.

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności