Tydzień Dobrych Relacji

W dniach 24-29 października 2021 roku w naszej szkole odbywały się różne imprezy i zajęcia poświęcone pogłębianiu integracji  pomiędzy uczniami. Wszystkie akcje podjęte przez uczniów i nauczycieli były zorganizowane w ramach programu Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo i miały za zadanie odciągnięcie uczniów od komputerów, smartfonów i internetu. Miały pokazać naszym uczniom, że można inaczej, aktywniej spędzać czas wolny i we współpracy z innymi dobrze się bawić.
Wszystkie klasy wzięły udział w tym przedsięwzięciu, co znalazło potwierdzenie we wpisach do zakładki „Wydarzenia”  w dzienniku elektronicznym. Zabawy na sali gimnastycznej, wspólne przygotowywanie posiłków, gry i zabawy planszowe, spacery, wyjazdy w teren, wycieczki i wiele, wiele innych pomysłów były realizowane przez zespoły klasowe. Klasy czwarte, siódme i ósme miały warsztaty integracyjne przeprowadzone przez Panią Pedagog i Psycholog. Klasy czwarte i szóste odbyły zajęcia terenowe w Kaszubskim Parku Krajobrazowym zakończone wspólnym pieczeniem kiełbasek. W klasach szóstych i ósmych przeprowadzone zostały ankiety pod hasłem „ Moje miejsce w klasie”. Klasy ósme wyjechały na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Torunia. Pewne akcje integracyjne zostały przeprowadzone już wcześniej, ale można je zaliczyć do naszego przedsięwzięcia, gdyż ich celem było polepszenie relacji wśród uczniów naszej szkoły.
Wszystkie klasy zaangażowały się w realizację „Tygodnia Dbania o Relacje”. Cel, który przyświecał naszej akcji został osiągnięty. Wiemy, jednak, że o dobre relacje należy dbać przez cały rok.

Krzysztof Ołdakowski
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności