Turniej Szachowy

 Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas 3
 
Od 1 września 2019r. do czerwca 2021r. uczniowie obecnych klas 3 ze szkoły w Lini uczestniczyli w zajęciach szachowych w ramach autorskiego programu pod nazwą „Edukacja przez szachy w szkole”. Zajęcia prowadziły wychowawczynie klas 3.
Celem programu było:
  1. Przekazanie szachowej pasji i uwrażliwienie na piękno tej gry.
  2. Wspieranie rozwoju analitycznego myślenia, pamięci oraz zwiększenie cierpliwości, wytrwałości i koncentracji uwagi.
  3. Rozwijanie inteligencji interpersonalnej, matematyczno-logicznej, kinestetycznej
    i wizualno-przestrzennej.
  4. Wzbudzanie potrzeby przestrzegania zasad fair play podczas gry.
  5. Rozwijanie zainteresowania szachami jako dyscypliną sportową.
W czasie dwuletniej nauki uczniowie m.in. poznali zasady gry w szachy, opanowali umiejętność rozpoznawania szacha, mata oraz pata, nabyli umiejętność poruszania się
po szachowych stronach internetowych i programach komputerowych, uczyli się na własnych błędach. Uczestnicy programu z radością i zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach. Mieli do dyspozycji wersję planszową szachów, ale również dużą szachownicę w wersji ogrodowej znajdującą się przy budynku szkoły w Lini.
            Finałowym elementem  przygody z szachami był przeprowadzony w czerwcu 1. Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas 3, do którego z ochotą przystąpiło aż 19 uczniów.  Najlepsza okazała się Zuzanna Kierznikowicz z klasy 3a, która zajęła 1 miejsce  w szkole.
Na kolejnych miejscach uplasowali się: Remigiusz Studziński z klasy 3b, następnie Barbara Walkusz z klasy 3a oraz Dawid Hopa z klasy 3b . Gratulujemy mistrzom szachowym! Program realizowały i turniej przeprowadziły wychowawczynie klas 3: Irena Łunecka i Maria Szulc.

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności