Spotkanie z policjantem i mrówką w przedszkolu


Dnia 17 października 2022 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Lini odbyło się spotkanie przedszkolaków z Panem policjantem oraz mrówką. 


Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominrównież o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których mrówka uczyła wszystkie dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.  

Na zakończenie mrówka wręczyła wszystkim dzieciom kolorowanki oraz odblaski.  Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności