Spotkanie z policjantem

20 października w Oddziale Szkolno – Przedszkolnym w Zakrzewie odbyło się spotkanie z panami policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli uczniom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym. Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora oraz znaczenie charakterystycznych znaków drogowych w tym oznakowanie przejścia dla pieszych. Policjanci przypomnieli dzieciom także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać.

Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć nowy policyjny radiowóz do obsługi zdarzeń drogowych. Pojazd ten wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, który ułatwi policjantom codzienną pracę. Radiowóz ten posiada agregat prądotwórczy, apteczkę do udzielania pierwszej pomocy, dodatkową sygnalizację znajdującą się na dachu mówiącą o zdarzeniu drogowym, komputer oraz oświetlenie wysuwane z dachu, które jest pomocne szczególnie kiedy wypadek zdarzy się w trudnym, nieoświetlonym terenie.

W imieniu nauczycieli i dzieci naszej szkoły pragnę z całego serca podziękować panom policjantom za poświęcony nam czas i świetnie przygotowane spotkanie.

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności