Spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem

   16 października gościliśmy w naszej szkole podróżnika Pana Emila Witta. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Lini w ramach projektu "Link do książki".
   Młodzież była zafascynowana opowieściami młodego podróżnika, który swoją przygodę z Amazonią, Brazylią i Peru rozpoczął w wieku 18 lat. Pan Emil z dużym entuzjazmem dzielił się wrażeniami na temat Indian. Mówił o tym, jak nauczył się sztuki przetrwania w Puszczy. Wszyscy podziwiali przepiękne krajobrazy na fotografiach zrobionych przez podróżnika. Bardzo interesujące okazały się filmy.
Oprócz dzikiej przyrody i ciekawych ludzi można było  zobaczyć życie codzienne mieszkańców, tak inne od tego, które znamy na co dzień.
   Spotkanie z podróżnikiem dostarczyło młodzieży wielu wrażeń i emocji. Było doskonałą okazją do poznania tajemniczych zakątków świata, dzikiej przyrody, życia i kultury tamtejszych mieszkańców. O fascynacji i zainteresowaniu młodzieży relacjami z wypraw świadczyły pytania zadawane Panu Emilowi.
   Podczas relacji z wypraw Pan Emil mówił również o sztuce reportażu. Przekazał cenne wskazówki dotyczące tajników fotografii i filmu. 

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności