ŚNIADANIE DAJE MOC

Podobnie jak w roku ubiegłym dzieci z grup 0 oraz uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Śniadanie Daje Moc!
Akcja rozpoczęła się od pogadanki na temat najważniejszego posiłku, jakim jest śniadanie. Następnie obejrzeliśmy film, w którym Pascal Brodnicki zachęcał dzieci do zdrowego trybu życia. Uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
Po części teoretycznej rozpoczęła się część praktyczna, czyli przygotowanie zdrowego, drugiego śniadania. Były kanapki pełne kolorowych warzyw, musli, owsiane ciasteczka, ciasto marchewkowe. Wszyscy z wielkim zapałem wykonywali zaplanowane śniadanie. Wspólny posiłek dał dzieciom wiele radości. Trzecioklasiści  postanowili również poczęstować przepysznymi kanapkami swoich starszych kolegów.
Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
 
Opracowała
K.Formella-Mielewczyk
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności