Ślubowanie klas pierwszych

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS 1   
  
  11.10.2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych pod kierunkiem wychowawczyń: Wandy Barembruch i Katarzyny Formella-Mielewczyk. Pomocą służyła również p. Sylwia Lejk – nauczyciel wspomagający w klasie 1b. Pierwszoklasiści zafascynowali się historią naszego patrona, Leonida Teligi, który w samotnym rejsie opłynął kulę ziemską, uroczystości nadano szczególnego, „morskiego” klimatu. Po raz pierwszy w dziejach naszej szkoły na to wydarzenie przybyli niecodzienni goście – Piraci. Motywem przewodnim były słowa patrona:
 
Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży laur zwycięzcy musi należeć do nas”.
        Ciepłe słowa i zapewnienia o wsparciu przez starszych kolegów skierował do najmłodszych uczniów - Szymon Wroński z klasy IV, ofiarowując im zakładkami z motywami marynistycznymi. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu przez panią dyrektor głos zabrali zaproszeni goście oraz rodzice.
              Zwieńczeniem wydarzenia był pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców,  a perełką stał się tort z motywem statku. Ogrom radości sprawiła bohaterom dnia wspólna zabawa z piratami przeplatana szantami. Te piękne chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach.  
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności