NOC BIBLIOTEK w szkole w Lini

NOC BIBLIOTEK w szkole w Lini
pod hasłem Klimat na czytanie 
 
8 października 2020r. biblioteka szkolna zorganizowała po raz drugi Noc Bibliotek. Jest to wydarzenie ogólnopolskie. Do naszej biblioteki zaprosiliśmy uczniów z klas 1 – 8 – przede wszystkim najlepszych czytelników poprzedniego roku szkolnego. 
Program akcji bibliotecznej był bardzo bogaty i obfitował w różnego rodzaju zadania.  
Na początku uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Każda z nich obejrzała prezentację Segregacja odpadów, która stała się dla uczniów inspiracją do wykonania zadań przewidzianych na tegoroczną akcję NOC BIBLIOTEK.
Zabawy przebiegały pod hasłem Klimat na czytanie. Każda z grup realizowała zaplanowane działania, m. in.: 
  • Eko-Stworki –wykonujemyrękodzieła do obejrzanej prezentacji,
  • Kącik poetycki– tworzymy wiersze zachęcające do korzystania z dobrodziejstw natury,
  • Lek na ból jest w aptece, na niewiedzę – w bibliotece –układamy hasła promujące czytanie, bibliotekę szkolną oraz ekologię.
  • Na tropie tajemnic przyrody –czytamy ciekawostki przyrodnicze.
  • Eko-krzyżówka – sprawdzamy wiedzę o świecie.
Realizacja powyższych działań przyniosła uczniom wiele radości. Podczas pracy, która okazała się zabawą, powstały Eko-Stworki, wiersz i hasła promujące czytelnictwo oraz bibliotekę szkolną. Dzieci wykazały się inicjatywą, kreatywnością oraz talentem plastyczno – wokalnym. Swoje prace umieściły na gazetce szkolnej Twórczość uczniowska. 
Nasze spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Uczestnicy akcji zostali wynagrodzeni pamiątkowymi dyplomami uznania za aktywny udział w Nocy Bibliotek 2020, zdrowymi niespodziankami oraz pochwałami w dzienniku. 
Ta szczególna akcja była okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do poszerzenia wiedzy o ekologii. Czas zaplanowany na Noc Bibliotek minął bardzo szybko.  biblioteka
 
Aleksandra Stark
Alicja Nowak  
Sylwia Miszk 
Dorota Delura 
Joanna Jelińska 
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności