Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie to akcja, która odbywa się już po raz jedenasty. Ma ona zachęcać do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. Głównym celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Ważne jest, aby uczniowie pomorskich szkół, miłośnicy literatury wzięli udział w istotnym wydarzeniu i wspólnie czytali wybitne utwory.
W tym roku w dniu 3 września czytano w całej PolsceBallady i romanse Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Nasza szkoła została zaproszona na statekDar Pomorzaw Gdyni do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego. W czytaniu utworów wieszczawzięli udział Pomorski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Bielang z pracownikami Kuratorium, przedstawiciel Wojewody Pomorskiego oraz dyrektorzy szkół z delegacjami uczniów.
Nasze uczennice kl. 8a Oliwia Noculak i Zuzanna Kobiella zaprezentowały balladę Rybkę, ilustrując jej treść KAMISHIBAI – magicznym teatrzykiem. Kamishibai to lekka drewniana scena z opowieścią na papierze w środku. Teatrzyk zakupiony został w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwaprzez bibliotekarzy naszej szkoły.
W Panoramie gdańskiej o 18.30 z dnia 03.09.2022r. można obejrzeć relację z tego wydarzenia:
https://gdansk.tvp.pl/668442/panorama?fbclid=IwAR2_2pJcHYOZ4t1tDNw7ymNqjd_UA-pK9WT8LMdJh4LnGTNWCrik8eY4_II
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności