Idą święta-piszemy kartki

PISZEMY KARTKI!

FUNDACJA DBAM O MÓJ Z@SIĘG) zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców do udziału w kampanii pt. „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj – edycja IV.

Projekt polega na wspólnym pisaniu kartek świątecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE? Sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy. To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną. Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny, To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

DO KOGO WYSŁAĆ KARTKĘ? Do swoich bliskich, krewnych,do których zwykle nie masz czasu nawet na krótki telefon. Do starszego sąsiada, którego kojarzysz, a mijasz codziennie w pośpiechu. Do samotnych i przebywających w ośrodkach pogodnej jesieni, szpitalach czy domach pomocy. Czas Bożego Narodzenia, to czas by się zatrzymać i rozglądnąć. Naprawdę tyle ludzi wokół przez wiele dni z nikim nie rozmawia?

CO NAPISAĆ? Z serca to co chciałbyś sam usłyszeć będąc w podobnej sytuacji. Można ogólnie, można wierszem, można żartem czy rysunkiem. Szczególnie dzieci mogą opisać swoje codzienne psoty. Tak dobra energia i ich radość choć na moment wyczarują uśmiech zupełnie w innym miejscu Polski.
(kliknij w obrazek, aby powiększyć)

sms

Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności