grudzień 2022/23

Pracownia kulinarna
 
Grudniowe lekcje w Zakrzewie przepełnione były zapachem pierniczków. Dzięki temu kultywowana była bożonarodzeniowa tradycja. Przy pomocy rodziców i nauczycieli rozwijano umiejętności pracy w zespole i wzmacniano więzi rodzinne. 

W klasach ósmych przeprowadzono lekcje - Poznajemy zawody. Bezpieczne użytkowanie urządzeń elektrycznych. Przygotowano gofry w ramach lekcji z doradztwa zawodowego. Była to okazja do wykształcenia praktycznych umiejętności kulinarnych niezbędnych w dorosłym życiu. Poznano zasady bezpiecznej obsługi urządzeń elektrycznych i akcesoriów kuchennych.  Uczniowie wzmacniali wiarę we własne siły i możliwości w drodze do osiągnięcia sukcesu. 


Pracownia informatyczna
 
Klasy siódme i ósme wykorzystały zdobyte wcześniej umiejętności. Było samodzielne budowanie i programowanie robotów z wykorzystaniem zestawów LEGO Spkie Prime.

Klasa 3b wzięła udział w zajęciach, gdzie przeprowadzono lekcję za pomocą zestawów LEGO Spike Prime. Dzieci inspirując się bajką „The Jetsons” wykonały wizję przyszłości i wynalazków, które mogą pojawić się, gdy dorosną.

Klasy czwarte rozpoczęły naukę projektowania w 3D. Uczniowie pracowali w programie Paint 3D i analizowali zasady projektowania  przestrzennego w ramach lekcji- Bałwan ze śniegu w 3D. Zajęcia były przygotowaniem do projektowania w następnym semestrze w programie TinkerCAD.


Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności