Fast Heroes

Fast Heroes -podsumowanie kampanii
 
Przedszkolaki (5 i 6-latki) oraz uczniowie klas 1-2 od marca 2021 roku realizowali polską edycji międzynarodowego programu edukacyjnego FAST Heroes. Celem tego projektu było przekazanie wiedzy najmłodszym na temat udaru mózgu i odpowiedniego postępowania ratującego życie najbliższych. Inicjatywa została pozytywnie zaopiniowana przez międzynarodowe grono lekarzy specjalistów oraz pedagogów. Do akcji ruszyli Bohaterowie Załogi FAST 112 - dziadkowie i chłopiec o imieniu Timmy. Ci superbohaterowie mieli za zadanie pokazać najmłodszym, jak najłatwiej i najszybciej rozpoznać charakterystyczne objawy udaru mózgu.
Projekt FAST Heroesjest realizowany w szkołach podstawowych oraz przedszkolach nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach. Inicjatorom akcji zależało na tym, aby miała ona jak największą wartość merytoryczną, a jednocześnie była atrakcyjna i przystępna dla uczniów - w myśl zasady „nauka przez zabawę”. Jest to jedno z kluczowych założeń tej inicjatywy – edukując dzieci, edukujemy całe społeczeństwo.
Na program składało się pięć cotygodniowych spotkań lekcyjnych. Każdy superbohater pomógł dzieciom zdobyć wiedzę na temat konkretnego objawu udaru mózgu, łącząc go z jedną z cyfr w ogólnoeuropejskim numerze alarmowym 112. Głównym źródłem informacji była strona www.fastheroes.com, na której dostępne były materiały w formie bezpłatnego e-booka oraz szereg licznych pomysłów na aktywności dla najmłodszych.
Nasi najmłodsi bardzo aktywnie włączyli się w kampanię, realizując ciekawe zadania programu, w wyniku czego nasza szkoła zajęła 3 miejsce w Polsce!
 
Gratulacje!!!
Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności