Europejski Dzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu 


        W dniach 23 - 30 września 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu.

Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana jest
pod hasłem #BeActive (Bądź Aktywny) i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Natomiast w naszej szkole w szczególności: promowanie aktywności fizycznej i sportu, integracja uczniów różnych klas oraz stworzenie atmosfery zabawy i radości poprzez wspólną aktywność fizyczną,  Z tej okazji nauczyciele wychowania fizycznego przedstawili uczniom wyzwania na cały tydzień. W piątek miały miejsce Biegi Fair Play. 
      Sobota i niedziela upłynęła pod hasłem
„Dni aktywności na kółkach ;) z mama, tatą, siostrą, bratem.”  Królowała jazda na rowerze i rolkach a pomiaru pokonanego dystansu i czasu uczniowie dokonywali za pomocą aplikacji sportowych. Wyniki i zdjęcia odsyłali do nauczycieli wychowania fizycznego. Wszyscy „aktywni” otrzymali nagrodę – ocenę „6” za zadanie dodatkowe. W poniedziałek na hali sportowej z torem przeszkód uczniowie zmierzyli się podczas lekcji wych. fiz. oraz chętni na 4 przerwie. We wtorek na lekcjach wychowania fizycznego miały miejsce wyścigi drużyn i wyjazd na mecz piłki nożnej Polska – Włochy.  W środę chętni uczniowie, podjęli wyzwanie - oceny siły mięśni posturalnych poprzez klasyczne pompki i deskę (plank). W piątek uczniowie zmierzyli się w sztafecie gwiaździstej na lekcjach wych. fizycznego. 
         Nauczyciele czuwający nad przebiegiem Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole: Teresa Hirsz, Hanna Kożyczkowska, Łukasz Łapczuk, Rafał Bronk. 


Ważne: Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Polityka Prywatności